Ilmselt ei vaidle keegi vastu väitele, et rulett on kui mitte läbi aegade kõige populaarsem, siis vähemalt üks populaarseimaid kasiinomänge. Paljud seda mängu nautivad mängurid aga kindlasti ei tea, et rulett on väga pika ajalooga mäng, mille juured ulatuvad umbes 400 aasta taha. Selles kirjatükis proovime Sulle anda lühikese ülevaate ruleti ajaloost.

Mängu juured

17. sajandil oli Euroopas liikvel mitu populaarset mängu, mis ruletiga mingil määral sarnanesid – Inglismaal Even/Odd (Paaris/paaritu) ja Roly-Poly ning Itaalias lauamängud Biribi ja Hoca. Levinud arvamuse kohaselt saadi ruleti loomisel inspiratsiooni neist mängudest. Teine sama laia toetuspinda kogunud teooria väidab, et mängu mõtles juhuslikult välja Prantsuse matemaatik ja füüsik Blaise Pascal samal ajal, kui ta püüdis luua igiliikurit.

https://kasiino.com/bingo-boonused-ja-juhised/

Ruletirevolutsioon kõikjal Euroopas

18. ja 19. sajandil oli rulett ääretult populaarne Prantsusmaa kasiinodes. Sel ajal kasutati ruletis, sarnaselt tänase Ameerika ruletiga, 0 ja 00 välju, mille tulemusena sai kasiino märkimisväärse eelise. 1840.-tel tulid aga prantslastest vennad Francois ja Louis Blanc välja ruletimänguga, mille mängulaualt 00 eemaldatud oli.

Kuna 19. sajandil olid hasartmängud Prantsusmaal keelatud, hakkasid vennad oma uuendatud mängu pakkuma Saksamaa kasiinodes, kus see saavutas samuti kiiresti suure populaarsuse. 19. sajandi keskel kehtestati aga ka Saksamaal hasartmängude keeld ning vennad Blancid suunasid oma tähelepanu Monte Carlole ja püstitasid seal kasiino, mille keskpunktiks sai ruletilaud (1 nulliga). Pärast selle kasiino avamist levis rulett kiiresti ka üle kogu Euroopa.

Aga Ameerika rulett?

Ameerikasse jõudis rulett Euroopa rändurite kaudu 19. sajandi alguses. Esimene koht, kus Ameerikas ruletti mängiti, oli New Orleans. Kui Euroopas käis ruletiga alati kaasas glamuur, siis Ameerikas tutvustati seda algselt kergesti õpitavaja lihtsale inimesele mõeldud mänguna. Ameerikas oli ruleti mängurattal kohe algselt kaks nulli ja kuigi ühe nulliga versioon oli populaarne kogu Euroopas, jäi Ameerikas siiski domineerima kahe nulliga mängulaud. Nii on see jäänud tänaseni.

Online kasiinod ja ruleti populaarsuse tõus

Online-kasiinode teke tõi kaasa ruleti populaarsuse hüppelise tõusu, aga paljude mängijate jaoks oli sealjuures siiski probleemiks „tõelise“ kasiinoõhustiku puudumine. Selle puuduse leevendamiseks hakati juba mõni aasta pärast esimeste online kasiinode teket pakkuma neis võimalust mängida tavakasiino diileriga, kelle tegevust kandis üle veebikaamera. Esimesed katsed selles vallas polnud väga edukad – pilt oli hägune ning diileriga ei saanud suhelda. Tehnoloogia kiire arengu toel aga saavutati peagi head tulemused.

Tänaseks saad ka enamikes Eesti online kasiinodes mängida live ruletti. Näiteks Maria Casinos saad valida paarikümne ruletilaua vahel ja teha panuseid 10 sendist 10000 euroni. Kui soovid täpsemat ülevaadet sellest, missugused erinevate online kasiinode võimalused on, võid tutvuda näiteks kasiino.com saidil leiduvate kasiinoülevaadetega

.

 

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *